Stylowe Stoły 1

Jak zamówić stół ?

Wypełnij poniższy formularz. Podaj swoje oczekiwania, w odpowiedzi przygotujemy wycenę.

nasze stoły

Stylowe Stoły 4ma.in

Stylowe Stoły 2
Stylowe Stoły 3

Nie ma wątpliwości, że stół jest centralnym punktem każdej jadalni. To miejsce, w którym dzielisz niezapomniane chwile ze swoimi bliskimi i przyjaciółmi, miejsce które zapamiętasz na zawsze.
Zwyczajne posiłki, małe spotkania czy specjalne uroczystości, stół przy którym się odbywają jest ich cichym bohaterem.

Nowoczesny stół do jadalni dostępny jest w wielu różnych stylach, niezależnie jednak od kształtu, rozmiaru, wykończenia lub materiału, musi pasować do Twojego domu i do Twojego charakteru. Projekty stołów proponowane przez nas pozwolą Ci się wyróżnić i zamanifestować swoje indywidualność.

Stylowe Stoły 4

Kilka odpowiedzi na ważne pytania

natura

Każdy stół jest niepowtarzalny i wyjątkowy. Stosujemy tylko naturalne materiały.

styl

Twój dom, Twój charakter ? Wybierz pasujący do Ciebie stół z naszej oferty.

środowisko

Wszystkie środki do drewna jakie stosujemy są przyjazne dla ludzi i środowiska.

CZY MOŻNA ZAMÓWIĆ INNY ROZMIAR STOŁU ?

Tak, oczywiście. Modyfikacje dotyczące rozmiaru stołu są możliwe. Jeżeli jest taka potrzeba najlepiej skontaktuj się z nami przed złożeniem zamówienia.

CZY MOŻLIWE SIĄ INNE KOLORY BLATÓW ?

Jak najbardziej. Jesteśmy otwarci na Twoje propozycje. Stół ma być przecież dopasowany do Twojego gustu. Standardowo blaty pokrywamy bezbarwnym olejowoskiem.

CZY STOŁY SĄ ROZKŁADANE ?

W tej chwili nie oferujemy stołów rozkładanych. Planujemy wprowadzić je do oferty w przyszłości.

W JAKI SPOSÓB DOSTARCZANE SĄ STOŁY ?

Nasze stoły są dostarczane firmą transportową. Stół jest odbierany z naszej firmy i jedzie bezpośrednio do Ciebie. Wcześniej ustalamy dzień i przybliżoną godzinę dostawy. Pamiętaj dostawa nie obejmuje wniesienia.

Jak dobrać rozmiar stołu

Czym pokrywamy blaty

Stół jest bardzo często centralnym punktem pokoju, w którym spotykasz się z rodziną i przyjaciółmi, ważne jest więc nie tylko jak pasuje on do otaczające przestrzeni pod względem estetycznym ale równie ważne jest czy spełnia swoje funkcje użytkowe. Czy jest wygodny i funkcjonalny.

Ponieważ opcji jest bardzo dużo poniżej postaramy się podpowiedzieć na co szczególnie zwrócić uwagę.

Funkcja i przestrzeń

Pierwszy krok to ocena przestrzeni w której stół będzie się znajdował. Z pewnością inny stół będzie pasował do typowej jadalni a inny do salonu lub do pomieszczenia na styku jadalni i salonu. Czy będą tam tylko spożywane posiłki czy również będzie to stół codziennego użytku a nawet do pracy.

Materiały

Wybierając materiał z którego będzie wykonany stół kieruj się tym jak i kiedy bedzie on używany. Stoły drewniane są najbardziej uniwersalne. Zapewniają ciepło i komfort w codziennym użytkowaniu, jednak i one maja pewne ograniczenia o których należy pamietać (np. bardzo gorace przedmioty). Stoły z betonu, szkła czy marmuru to alternatywa dla tych, którzy stołów nie używają bardzo często a wymarzona forma i styl mają dla nich pierwszorzędne znaczenie.

Rozmiar

Ilu ludzi może wygodnie zasiąść przy stole ? Poniżej znajdziesz ściąge która pomoże Ci w podjęciu odpowiedniej decyzji. Należy pamietac że każda osoba potrzebuje około 60cm miejsca przy stole.

Szerokośc i długość

Stół o wymiarach 180x90cm pomieści 8 osób. Dla każdej osoby przy stole konieczne jest przeznaczenie około 40 cm głebokości stołu. Należy jednak pamietać o miejscu na potrawy pomiędzy siedzącymi na przeciw siebie osobami. Jeżeli Twoje pomieszczenie umożliwia wstawienie większego stołu to polecamy 200×100 cm. Komfort będzie o wiele większy.

Wysokość

Stoły do jadalni mają zazwyczaj wysokośc od 75 do 80 cm. Szukając optymalnego dla nas kierujmy się przede wszystkim wysokością krzeseł i naszym wzrostem. Osoby o średnim wzroście najlepiej będa się czuły przy stole o wysokosci 76 cm.

Odstęp

Decydując o wymiarach i rozmiarze stołu, ważne jest zmierzenie przestrzeni od stołu do ściany. Musisz zostawić odpowiednią przestrzeń żeby łatwo usiąść i wstać od stołu. Zasada polega na pozostawieniu minimum 60-80 cm miejsca od stołu do najbliższej ściany (za plecami siedzącego) lub innego ograniczającego przedmiotu np. sofy. Żeby przejść za plecami osoby siędzącej przy stole, zostaw minimum 110 cm miejsca od stołu.

Niezaleznie od wszystkich powyższych porad zakup stołu musisz oprzeć na swoim indywidualnym guście. Wyobraź sobie jakie posiłki najlepiej lubisz, z kim przy stole zasiądziesz, co najlepiej pasuje do Twojego charakteru. I już. Zapraszamy ??

Odpowiedź na pytanie tytułowe tego wpisu jest prosta. Blaty pokrywamy ekologicznymi woskami olejnymi. Dlaczego ?

Ponieważ kochamy wygląd pięknego drewna.

Wygląd drewna oczywiście jest bardzo ważny i odgrywa często decydującą rolę w wyborze własnego stołu. To jednak nie jedyna zaleta preparatów które stosujemy żeby zabezpieczyć powierzchnię blatów drewnianych. Ważne są również takie cechy jak ekologia, trwałość czy uniwersalność.

Wszystkie oleje stosowane w procesie przygotowania blatu są wykonane na bazie naturalnych olejów i wosków. Tworzą mikroporowatą ochronę na powierzchni drewna pozwalając mu jednocześnie swobodnie „oddychać”. Tak zabezpieczona powierzchnia jest odporna na zabrudzania a jednocześnie bezpieczna dla ludzi i zwierząt.

Dodatkową zaletą wosków olejnych jest możliwość samodzielnej renowacji drobnych uszkodzeń powierzchni. Często wystarczy drobny papier ścierny, zeszlifowanie drobnych rys i ponowne naniesienie oleju. I stół wygląda jak nowy.

PONIŻEJ WYPISALIŚMY ZALETY NASZYCH OLEJOWOSKÓW

  • dopuszczony do kontaktu z żywnością
  • hydrofobowy
  • mikroporowata powłoka pozwala drewnu oddychać
  • odporny na ścieranie
  • ekologiczny, odporny na działanie śliny i potu (wg DIN 53160), bezpieczny dla zabawek dziecięcych (wg (EN 71.3)
  • bezpieczny dla ludzi, zwierząt i roślin
  • odporny na plamy z kawy, wina i coli
  • nie pęka, nie łuszczy się ani nie odpryskuje jak tradycyjny lakier do drewna