side-logo_otocz

ul. Lipowa 18,
56-200 Góra

+ 48 693 190 161
+ 48 602 468 261

info@otoschody.pl

Schody okrągłe / kręcone

Jesteśmy specjalistami od schodów kręconych. Dzięki możliwości wykonania wszystkich elementów w naszym zakładzie są one dopracowane w każdym szczególe.

Schody kręcone polecamy wszędzie tam gdzie istotne jest, żeby schody zajmowały jak najmniej miejsca. Jest to najlepszy kompromis pomiędzy miejscem jakie zajmują schody a funkcjonalnoscią.

Nie należy zapominac również o estetyce takich schodów. Dzięki udanemu połaczeniu drewna z elementami ze stali nierdzewnej, schody okrągłe, kręcone wokół słupa centralnego, są niezaprzeczalnie ozdobą każdego pomieszczenia.

Do wykonania elementów drewnianych polecamy dąb, buk oraz drewno egzotyczne np. sapella. Elementy ze stali nierdzewnej mają strukturę stali szczotkowanej. Oczywiscie wszystkie modyfikacje zastosowanych materiałów i wyglądu poszczególnych elementów są do uzgodnienia z Klientem.

Drewno
Dąb
Konstrukcja
Stalowa
Balustrada
Stal nierdzewna
Poręcz
Drewniana gięta

Pomysł

Pomysł

Dobrze gdy schody kręcone są planowane już na etapie projektu domu. Otwór na schody jest wtedy odpowiednio duży i dostosowany do charakteru pomieszczeń do których schody prowadzą.

Planowanie

Planowanie

Przygotowujemy projekt, z reguły najlepszym rozwiązaniem jest żeby wejście na schody na dole było dokłdnie pod wyjściem na górze. Obrót o 360 stopni pozwoli wygodnie użytkować schody.

Konstrukcja

Konstrukcja

Stawianie schodów kręconych to jak budowanie z klocków lego. Mocujemy się do podłogi na dole i krawędzi stropu na górze. Dla wiekszych konstrukcji warto wcześniej przygotować betonową stopę.

Zobacz galerię zdjęć

Zdjęcia z powyższej i podobnych realizacji