side-logo_otocz

ul. Lipowa 18,
56-200 Góra

+ 48 693 190 161
+ 48 602 468 261

info@otoschody.pl

Schody półkowe

Schody półkowe często nazywane też wspornikowymi to nie tylko praktyczny element wnętrza ale przede wszystkim piękny "mebel" o przejrzystej i czystej formie. Bardzo nowoczesne rozwiązanie do nowoczesnych pomieszczeń.

Jeżeli lubicie proste formy, minimalizm to takie rozwiązanie jest dla Was. Schody wspornikowe mogą z powodzeniem funkcjonować bez balustrady. Żadne inne rozwiązanie nie pozwala aż tak bardzo uprościć wyglądu schodów, po prostu stopnie wystające ze ściany. Oczywiście, dodatkowe elementy są możliwe. Szklane balustrady, szklane ściany czy poręcz na ścianie znacząco wpłyną na bezpieczeństwo użytkowania schodów, jednocześnie pozostawiając dominującą minimalną formę schodów.

Należy jednak pamiętać, że schody półkowe wymagają odpowiedniej ściany przygotowanej już na etapie budowy domu.

Drewno
Dąb
Konstrukcja
Stalowa
Balustrada
Szklana ściana
Ważne
Ściana betonowa

Piękno w minimalnej formie

Czasem “mniej” znacząco wpływa na estetykę wnętrza. Udowadniają to nasze schody wspornikowe. Schody wspornikowe to urzekające swym minimalizmem piękno wśród innych modeli schodów, uczta dla oczu, która nadaje każdemu domowi otwartą i przejrzystą atmosferę.

„Prostota jest ostatecznym osiągnięciem. Gdy zagrasz już wiele nut, to prostota wyłania się jako ukoronowanie sztuki.”

fryderyk chopin

W przypadku tego rodzaju schodów, każdy etap ich budowy stanowi prawdziwe wyzwanie. Cały proces powstawania schodów podzielony jest na kilka etapów. Odpowiednie przygotowanie i przeprowadzenie każdego z nich wpływa na kolejne i w efekcie na efekt końcowy jakim są doskonale wykonane schody. 

Planowanie - warto zacząć jak najwcześniej

Pomysł

Pomysł

Już na tym etapie należy odpowiednio przemyśleć projekt domu. Betonowa ściana odpowiedniej grubości, pomieszczenie w którym schody będą wyeksponowane. Planujemy !

Planowanie

Planowanie

Przygotowujemy projekt, ponieważ dom jest często na dość wczesnym etapie budowy, bardzo ważne jest dokładne określenie wszystkich wymiarów.

Konstrukcja

Konstrukcja

Ten etap podzielony jest zazwyczaj na dwie części. Montujemy stalową konstrukcję a po zabudowaniu jej w ścianie przyjeżdżamy zamontować drewniane stopnie.

Zobacz galerię zdjęć

Zdjęcia z powyższej i podobnych realizacji