Nowoczesne schody drewniane – najważniesze etapy realizacji

Jeśli decydujemy się na nowoczesne schody drewniane pierwszą czynnością jaką musimy wykonać jest kontakt z odpowiednią firmą.

Działalnością taka zajmują się zakłady stolarskie oraz firmy sprzedające/produkujące schody. Firma stolarska wykonuje obmiar klatki schodowej lub miejsca gdzie mają stanąć nowoczesne schody drewniane i na tej podstawie oraz naszych oczekiwań co do wyglądu, trwałości, ceny, użytych materiałów, wykona dla nas kosztorys. Jeśli zgodzimy się na realizację, w dalszej kolejności zostanie przygotowany projekt techniczny. Czytaj dalej Nowoczesne schody drewniane – najważniesze etapy realizacji

Schody drewniane kręcone czy proste, jakie wybrać?

Wybór schodów drewnianych

Wybór odpowiednich schodów to trudny temat, szczególnie dla osób samodzielnie zajmujących się budową domu. Są różne typy schodów, z wielu materiałów można je wykonać, zastosować różne balustrady.

Z drewna można  zbudować wszelkiego rodzaju schody wewnętrzne, za wyjątkiem ruchomych. Można zdecydować się na schody standardowe z katalogu, zamówić w firmie stolarskiej lub nawet zrobić je samodzielnie. Zobaczcie, jakie możliwości dają nam schody drewniane. Czytaj dalej Schody drewniane kręcone czy proste, jakie wybrać?

Nowoczesne schody drewniane – pielęgnacja.

Jak pielęgnować nowoczesne schody drewniane

Pomimo wielu różnych rodzajów schodów z których możemy wybierać, wciąż największą popularnością cieszą się nowoczesne schody drewniane. Ma to swoje uzasadnienie, gdyż takie schody są ładne, wytrzymałe i pasują niemal do każdego rodzaju wnętrza. Jednak wiele osób nie bardzo wie, jak dbać o takie schody, aby jak najdłużej zachowały swój pierwotny wygląd. Czytaj dalej Nowoczesne schody drewniane – pielęgnacja.

Schody okrągłe w stylu rustykalnym – dalej w modzie.

Schody okrągłe w stylu rustykalnym

Schody okrągłe nie tylko nie wychodzą z mody, ale wraz z upływem czasu pięknieją w oczach. Już minął okres, w którym pełniły rolę wyłącznie użytkową, ale nastały czasy, w których stanowią efektowną dekoracje. Jeżeli tylko aranżacja wnętrza została zaprojektowana w przemyślany sposób są w stanie odgrywać rolę oryginalnego elementu wystroju o wyszukanym designie.

Czytaj dalej Schody okrągłe w stylu rustykalnym – dalej w modzie.

Tradycyjne wnętrza – jakie schody wybrać?

Schody prezentowane przez wykonawców mogą być masywne i ciężkie lub lekkie jak wstęgi np schody kręcone. O wyborze konstrukcji będzie decydował charakter wnętrza. Jak tylko wśród tak bogatego asortymentu zdecydować się na konkretny model? Czytaj dalej Tradycyjne wnętrza – jakie schody wybrać?

Stopnie na szóstkę – wybieramy schody do wnętrza mininalistycznego

Coraz większą wagę przykłada się do wyglądu schodów – stanowią one jeden z elementów domowej przestrzeni. Wielu projektantów zaznacza, że już dawno minęły czasy, w których to stopnie pełniły funkcje wyłącznie użytkową. W odpowiednio zaaranżowanej przestrzeni odgrywają rolę wyszukanego designu. Czytaj dalej Stopnie na szóstkę – wybieramy schody do wnętrza mininalistycznego

Schody gotowe – rodzaje, sposób wykończenia i oświetlenie schodów

Nie sposób jest się oprzeć najatrakcyjniejszym zaletom nowoczesnych schodów. Przykuwają one uwagę i bardzo często ciężko jest oderwać wzrok od ozdobnych ram czy efektownego oświetlenia. Przy wykorzystaniu najnowszych rozwiązań technologicznych istnieje możliwość szybkiego montażu, bogatego wyboru wśród dostępnego asortymentu czy krótkiego czasu realizacji ich wykonania. Chyba nikogo już nie trzeba przekonywać co do najważniejszych zalet. Oprócz ich wyżej wymienionych cech równie ważne staje się ich oświetlenie. Czytaj dalej Schody gotowe – rodzaje, sposób wykończenia i oświetlenie schodów

Nowoczesne schody wewnętrzne i balustrady – najnowsze trendy w wykończeniu

XXI wiek sprawił, że nowoczesne schody i balustrady stały się bohaterami wnętrz, a wszystko za sprawą nowych materiałów, kształtów i konstrukcji. Przykładowo dużą popularność biją szklane schody, które niedawno podbiły rynek. Dodatkowo możemy wybierać spośród kilku sposobów na zaaranżowanie nowoczesnych schodów – możliwości to zabiegowe, spiralne i jednobiegowe. Możesz być pewien, że dzięki nim przestrzeń współczesnego domu będzie prezentować się w rewelacyjny sposób. Czytaj dalej Nowoczesne schody wewnętrzne i balustrady – najnowsze trendy w wykończeniu

Zestawienie schodów drewnianych i żelbetowych ? które cichsze, tańsze i bezpieczniejsze?

Schody zalicza się do kosztowniejszych inwestycji. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, warto dobrze przemyśleć ich wybór. W tym celu warto najpierw zapoznać się z możliwościami oferowanymi przez rynek. O opinię możesz również zapytać architekta, który doradzi Ci w kwestii najbezpieczniejszych, najcichszych i najtańszych schodów. Czytaj dalej Zestawienie schodów drewnianych i żelbetowych ? które cichsze, tańsze i bezpieczniejsze?

Trwałe i solidne schody drewniane, ich rodzaje i montaż

W domach jednorodzinnych to rozwiązanie jest najczęściej wybieranym. Schody drewniane oprócz właściwości funkcjonalnych, pełnią również istotną rolę w aranżowaniu domowego wnętrza.
Jeżeli chcesz w swoim domu umieścić schody drewniane musisz w pierwszej kolejności zadecydować o tym, gdzie zostaną umieszczone i ile miejsca będziesz mógł na nie przeznaczyć. Czytaj dalej Trwałe i solidne schody drewniane, ich rodzaje i montaż