schody drewniane schody kręcone schody okrągłe
schody okrągłe i schody drewniane

Nowe realizacje w galerii zdjęć

W naszej galerii zdjęć schodów dodaliśmy nowe realizacje. Schody okrągłe oraz schody drewniane.

wiecej

Oferta

Schody okrągłę / kręcone drewniane

schody okrągłe / kręcone

więcej
Schody na konstrukcji stalowej

Schody na konstrukcji stalowej

więcej
Schody drewniane

Schody drewniane

więcej
Balustrady i balkony ze stali nierdzewnej

Balustrady i balkony ze stali nierdzewnej

więcej

Rodzaje schodów drewnianych

Rodzaje schodów według kształtu

Poniżej kilka najpopularniejszych rodzajów schodów. Każdy z poniższych typów ma dodatkowo kilka wariantów. Na przykład schody proste, których długość jest bardzo duża mogą zostać podzielone przez podest w połowie długości zwiększający ich ergonomię. Inny przykład to schody zabiegowe – mogą być w kształcie litery U z podestem na odpoczynek, mogą mieć również np. 3 zabiegi z dwoma podestami.

Zapraszamy też do zapoznania się z podstawowymi definicjami. Zobacz też rodzaje konstrukcji schodów.

Schody proste – schody jednobiegowe, na piętro wchodzi się bez zmiany kierunku, schody takie są bezpieczne ze względu na stału i regularny klształt stopni, schody proste jednobiegowe nie mogą być zbyt długie, dla kondygnacji powyżej 300 cm mogą być zbyt męczące ze względu na brak elementów spoczynkowych (podestów).

schody proste

Schody zabiegowe – takich schodów mogą być różne warianty i kształty (np. kształt litery L lub litery U), najpopularniejsze to dwubiegowe, dwubiegowe z podestem, trójbiegowe. Taki typ schodów jest bardzo ergonomiczny (niemęczący), wymaga jednak dużo miejsca.

schody proste schody proste

Schody kręcone – bardzo popularne rozwiązanie szczególnie wszędzie tam gdzie schody mają zajmować niewiele miejsca i być jednocześnie ozdobą pomieszczenia (dobrze prezentują sie w otwartek latce schodowej). Schody kręcone są mniej wygodne niż proste czy zabiegowe ze względu na nieregularny kształy stopni. Schody kręcone mogą być montowane zarówno w kwadratowym jak i okrągłym otworze w stropie. Ze względu na swoją konstrukcję (słup centralny) nie muszą być montowane w bezpośredniej bliskości ściany.

schody proste