schody-krecone

Tradycyjne wnętrza – jakie schody wybrać?

Schody prezentowane przez wykonawców mogą być masywne i ciężkie lub lekkie jak wstęgi np schody kręcone. O wyborze konstrukcji będzie decydował charakter wnętrza. Jak tylko wśród tak bogatego asortymentu zdecydować się na konkretny model?

Schody – element ozdobny

Już w niepamięć odeszły czasy, w których to schody kręcone były usytuowane gdzieś z boku. Obecnie obserwujemy je z centrum domu podziwiając kolejny efektowny element dekoracyjny. Jeżeli tylko aranżacja wnętrza została wykonana w przemyślany sposób z powodzeniem odgrywają rolę imponującego dekoru. Na wybór odpowiedniego modelu schodów wpływa styl wnętrza oraz gust właściciela. Oczywiście zawsze istnieje możliwość zasugerowania się doświadczeniem i opinią wykonawcy, który w tym zakresie będzie w stanie udzielić trafniejszych propozycji.

Schody kręcone w klasycznych aranżacjach

Estetyka klasycznego wnętrza wymaga również właściwej konstrukcji schodów. Jednak co można rozumieć pod określeniem: właściwa? Musi to być kompozycja, która podkreśla detale i poszczególne elementy wnętrza. Klimat dawnej epoki oddają konstrukcje drewniane a w zasadzie dębowe – jest to klasyczny i szlachetny gatunek, który sprawi, że schody nowoczesne staną się masywniejsze i jednocześnie będą nawiązywać do rzeźbionych mebli stojących tuż pod nimi. Kwestia gustu, ale wielu osobom nie spodoba się masywna elegancja.
Alternatywą niech będą schody kręcone, na które składa się kilka elementów stanowiących lekką i harmonijną całość. Imponujące wrażenie osiągniemy, gdy dorzucimy do tego uwypuklone usłojenie drewna. Duże znaczenie w konstrukcji schodów klasycznych będzie odgrywać sama balustrada. Niesłabnącą popularnością cieszy się ta, która posiada kowalstwo artystyczne, czyli elementy drewniane oraz szklane. Tutaj największe znaczenie ma każdy detal . W chwili, gdy zostanie podjęta decyzja o wyborze schodów ze szklaną balustradą, to również koniecznością staje się skupienie na wykończeniu stopni dekoracją i istotne staje się dobranie przekroju poręczy do szkła. Tym sposobem dobitniej zostanie podkreślony elegancki i ponadczasowy styl. Inwestorzy wybierający schody posiadające drewnianą balustradę lub tą wykonaną z kutego żelaza mogą pozwolić sobie na prostszą formę stopni. Tyle, że więcej uwagi trzeba będzie przywiązać do jej wypełnienia.

Za ciężko? Nie w klasycznych wnętrzach

Drewno i klasyczny wystrój wnętrza to połączenie idealne. Zawsze będzie w stanie prezentować się elegancko. Nie bez powodu miłośnicy tradycji cenią materiał wykonawczy jakim jest drewno. Jest ono dla nich istotne pod kątem wysokiej jakości, trwałości oraz uzyskania wrażenia przytulności i ciepła. Klasyczne wnętrza mają to do siebie, że nigdy schody drewniane nie będą się w nich prezentować zbyt ociężale. Tym sposobem jedynym czynnikiem ograniczającym przy wyborze staje się powierzchnia jaką można wykorzystać do zaaranżowania pod schody. Zdecydowana większość domów daje możliwość zamontowania schodów policzkowych czy policzkowo-sztycowych, a z kolei mniejsza część schodów krętych.

Autor: Admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>