Schody okrągłe w stylu rustykalnym – dalej w modzie.

Schody okrągłe w stylu rustykalnym

Schody okrągłe nie tylko nie wychodzą z mody, ale wraz z upływem czasu pięknieją w oczach. Już minął okres, w którym pełniły rolę wyłącznie użytkową, ale nastały czasy, w których stanowią efektowną dekoracje. Jeżeli tylko aranżacja wnętrza została zaprojektowana w przemyślany sposób są w stanie odgrywać rolę oryginalnego elementu wystroju o wyszukanym designie.

Stały z boku, niedocenione i większość nie przywiązywała większej wagi do ich wyglądu. Dzisiejsza charakterystyka schodów nijak nie ma się do wcześniejszego podejścia. Obecnie schody okrągłe wyraźny element wystroju, dzięki bogactwu form i zastosowaniu różnorodnych materiałów. To jaki zostanie ostatecznie wybrany decyduje właściciel sugerując się preferencjami oraz stylem wystroju. Czasami konieczne staje się schowanie dumy i poproszenie o opinię i wskazówki wykonawcy, który chętnie służy swoim doświadczeniem w podjęciu trafniejszego wyboru.

Styl rustykalny – czy odszedł w niepamięć?

Okazuje się, że styl rustykalny wciąż cieszy się dużą popularnością wśród inwestorów chcących przebywać w miejscu, które na pierwszy rzut oka wydaje się być nadgryzione zębem czasu. Wytarte skórzane fotele czy przestarzała podłoga to tylko kilka z dostępnych na rynku propozycji zaaranżowania wnętrza.. Jest to styl, w którym architekt stara się nawiązać do wyobrażeń na temat przestrzeni tzw. wiejskiej chaty, w której dominują przede wszystkim naturalne materiały, kolory i formy. Dokłada wszelkich starań, aby wnętrze prezentowało się nad wyraz przytulnie a wybrane dodatki mogły stworzyć ciepły i niepowtarzalny klimat.
W tej przestrzeni idealnie wpiszą się schody okrągłe. Mogą być wykorzystane te, które zostały wykonane ze znanych nam wszystkim gatunków drzew, ale popularne staje się rozwiązanie połączenia drzew egzotycznych z bielą ścian i rzeźbą. Delikatne barwy drewna jesionowego idealnie będzie współgrała z rustykalnym klimatem.
Przez wielu zapomniane, ale w aranżacji w stylu rustykalnym idealnie zaprezentowane – mowa o drewnie bukowym. Tajemniczości wnętrzu z kolei dodadzą schody kręcone, które zostały wykonane z drewna egzotycznego typu: wenge, merbau czy palisander. Oczywiście klasyka nie musi poprzestać na drewnie. W tradycyjnych wnętrzach dobrze będą się również prezentowały rzeźbione tralki, ale też stalowe balustrady z kutymi ozdobnymi elementami. Dobrym pomysłem staje się połączenie drewna ze szkłem.

Poszukując formy

O ile wnętrza nowoczesne lubią minimalizm oraz prostotę, o tyle we wnętrzach rustykalnych sprawdzają się różnego rodzaju ornamenty, zdobienia oraz ciężkie opływowe formy. W domu, który został zaaranżowany w tym stylu będą stanowić prawdziwą ozdobę i wizytówkę. Sporo inspiracji na temat doboru poszczególnych elementów do wnętrza będą w stanie udzielić Ci projektanci. Bogaci w liczne doświadczenia doskonale zdają sobie sprawę, że wielu klientów może czuć się przytłoczonych i zagubionych, kiedy spojrzą na dostępny asortyment. Skorzystanie z ich pomocy niekiedy staje się koniecznością.

Autor: Admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>