Schody gotowe – rodzaje, sposób wykończenia i oświetlenie schodów

Nie sposób jest się oprzeć najatrakcyjniejszym zaletom nowoczesnych schodów. Przykuwają one uwagę i bardzo często ciężko jest oderwać wzrok od ozdobnych ram czy efektownego oświetlenia. Przy wykorzystaniu najnowszych rozwiązań technologicznych istnieje możliwość szybkiego montażu, bogatego wyboru wśród dostępnego asortymentu czy krótkiego czasu realizacji ich wykonania. Chyba nikogo już nie trzeba przekonywać co do najważniejszych zalet. Oprócz ich wyżej wymienionych cech równie ważne staje się ich oświetlenie.

Wykonane na zamówienie nowoczesne schody drewniane cieszą się niesłabnącą popularnością. Zawdzięczają ją przede wszystkim tym, że w katalogach producentów można od razu zobaczyć, jak będą wyglądały we wnętrzu. Nie ma nawet mowy o najmniejszej pomyłce! Wobec czego nie musisz obawiać się tego, że schody będą odbiegać od Twoich początkowych ustaleń ze stolarzem. Wartym zaznaczenia faktem jest, że nowoczesne schody posiadają często modułową konstrukcje – co to właściwie oznacza? Są one zbudowane z powtarzalnych elementów, których liczbę można zwiększyć lub zmniejszyć i dopasowywać do wysokości pomieszczenia. Produkowane są nie tylko gotowe schody modułowe, kręte, prawo lub lewoskrętne, ale także proste i zabiegowe. Jeżeli w zamówieniu zostaną uwzględnione specyfikacje do nietypowych kształtów to również zostaną one zrealizowane. Schody gotowe mogą być pełne lub ażurowe. W tym drugim przypadku wyglądają one lekko, jednak nie nadają się w domach, w których są dzieci. Okazuje się, że są zdecydowanie mniej bezpieczne dla nich.

Nowoczesne wykończenie schodów

Największe zainteresowanie w Polsce mają schody drewniane wykonane z drewna litego, klejonego lub giętego: brzozy, buku, jesionu, dębu, klonu, sosny, orzecha a także z niezmiernie ostatnio popularnych gatunków egzotycznych. W przypadku tych drugich trzeba liczyć się, że są od 10-30% droższe. W nawiązaniu do stylu industrialnego bywają schody wykonane ze stali – najczęściej są wykorzystywane w domach o surowym charakterze. Trzeba jednak przyznać, że prezentują się one niezwykle efektownie a ich podpory zwykle maja nowoczesną formę. W przypadku tych schodów cała konstrukcja może głośniej przenosić odgłosy stąpania.

Jakie oświetlenie do schodów?

Powiew nowoczesności będą w stanie zapewnić schody z blachy gładkiej, perforowanej bądź aluminiowe lub szklane. Na pierwszy rzut oka mogą budzić zdziwienie, jednak nie można im zarzucić, że nie prezentują się okazale. Nierzadko stosuje się obecnie też wariant mieszany czyli, np.: połączenie drewna ze stalą, stali ze szkłem bądź kamieniem. Modele schodów, które są udostępniane na rynku bardzo często mają wbudowane lampki LED, które rozjaśniają stopnie białym lub kolorowym światłem. Jednego nie można im zarzucić, że nie prezentują się dobrze. Takie oświetlenie schodów daje oryginalny efekt dekoracyjny i sprawia, że poruszanie się po schodach jest znacznie bezpieczniejsze i nie ma potrzeby włączania głównego źródła światła. Pozwala to na długoterminową oszczędność pieniędzy i większy komfort podczas wychodzenia i schodzenia.

Autor: Admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>