schody-drewniane

Schody drewniane kręcone czy proste, jakie wybrać?

Wybór schodów drewnianych

Wybór odpowiednich schodów to trudny temat, szczególnie dla osób samodzielnie zajmujących się budową domu. Są różne typy schodów, z wielu materiałów można je wykonać, zastosować różne balustrady.

Z drewna można  zbudować wszelkiego rodzaju schody wewnętrzne, za wyjątkiem ruchomych. Można zdecydować się na schody standardowe z katalogu, zamówić w firmie stolarskiej lub nawet zrobić je samodzielnie. Zobaczcie, jakie możliwości dają nam schody drewniane.

Na co zwrócić uwagę

Przy wyborze schodów drewnianych zwraca się uwagę na estetykę,bezpieczeństwo oraz wygodę. Jest to trudna decyzja, gdyż schody drewniane montujemy na długi czas i nie ma możliwości zmienić ich tak jak innych elementów wyposażenia. Muszą więc od razu harmonizować z otoczeniem i spełniać walory estetyczne, użytkowe oraz bezpieczeństwa.

Już od momentu projektu domu należy uwzględnić miejsce i wielkość schodów. Innego typu będą schody drewniane na strych, innego schody w głównej klatce schodowej a jeszcze innej schody np. do piwnicy. Najwięcej uwagi kosztuje nas zaprojektowanie schodów łączących kondygnacje mieszkalne, muszą być przemyślane aby nie stwarzać problemu czy niebezpieczeństwa gdy w domu są małe dzieci lub osoby starsze.

Jedną z propozycji są schody proste, są wygodniejsze i bezpieczniejsze, a ich pokonanie nie stwarza problemu ani dzieciom ani osobom dorosłym. Jeśli jednak mamy zbyt mało miejsca na montaż schodów prostych, rozwiązaniem są schody kręcone. Zajmują one mniej miejsca, ale bardziej przykuwają uwagę. Niestety te schody drewniane nie są do końca praktyczne, gdyż trudno np. przenieść mebel na wyższą kondygnację, ponieważ konstrukcja schodów to ogranicza i dodatkowo należy być ostrożniejszym podczas poruszania się po schodach okrągłych.

Schody drewniane – Najważniejsze aspekty

Najważniejsze aspekty, jakie należy uwzględnić przy projektowaniu schodów to ich przeznaczenie, osoby, które będą z nich korzystały, oraz przestrzeń w jakiej będą się znajdowały. Najlepiej zasięgnąć porady u architekta oraz oczywiście w firmie zajmującej się projektowaniem oraz montażem schodów, oni doradzą nam począwszy od typu schodów, przez materiały, aż po samo wykonanie.

Autor: Admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>