schody_drewniane

Nowoczesne schody drewniane – najważniesze etapy realizacji

Jeśli decydujemy się na nowoczesne schody drewniane pierwszą czynnością jaką musimy wykonać jest kontakt z odpowiednią firmą.

Działalnością taka zajmują się zakłady stolarskie oraz firmy sprzedające/produkujące schody. Firma stolarska wykonuje obmiar klatki schodowej lub miejsca gdzie mają stanąć nowoczesne schody drewniane i na tej podstawie oraz naszych oczekiwań co do wyglądu, trwałości, ceny, użytych materiałów, wykona dla nas kosztorys. Jeśli zgodzimy się na realizację, w dalszej kolejności zostanie przygotowany projekt techniczny.

Projekt techniczny nie jest potrzebny gdy zamawiamy nowoczesne schody drewniane wg projektu opracowanego przez firmę stolarską – są to tak zwane schody modułowe. Schody tego typu składają się z powtarzalnych części i tym samym łatwo je dopasować do wysokości danego domu/pomieszczenia. Uniwersalność tych schodów sprawia że są często wybierane przez klientów.

Montaż schodów odbywa się przez firmę stolarską lub sprzedającą schody, oczywiście możemy się pokusić o samodzielny montaż schodów modułowych jednak trzeba mieć do tego odpowiednie umiejętności i czas, tak więc zapewne taniej i bezpieczniej jest zamówić wykonanie schodów wraz z montażem. Nowoczesne schody drewniane wykonywane wg indywidualnego projektu są zawsze montowane przez wykwalifikowane osoby, gdyż montaż jest bardziej skomplikowany i wymaga odpowiedniej wiedzy.

Wybór drewna na nowoczesne schody drewniane

Wybór drewna na nasze nowoczesne schody drewniane odbywa się już na początku ich realizacji. Gatunek drewna wpływa na cenę ich realizacji, a co za tym idzie również na trwałość i wygląd. Zwykle stopnie i inne elementy wykonuje się z drzew rodzimych jak jesion, dąb, świerk, sosna również ma swoje zastosowanie jednak charakteryzuje się mniejszą trwałością stopni niż np. świerk). Najlepszym ale i najdroższym drewnem do produkcji schodów drewnianych zarówno kręconych, prostych czy nowoczesnych schodów jest drewno egzotyczne jak teku,merbau czy jatoby. Schody wykonane z tego drewna mają bardzo dużą trwałość i piękny nowoczesny wygląd.

Podsumowanie

Podsumowując proces realizacji schodów drewnianych obejmuje etap: pomiar, ustalanie szczegółów z inwestorem, kosztorys wreszcie montaż. Proces zakupu schodów wg indywidualnego projektu jest dłuższy niż schodów modułowych i w zależności od firmy może trwać  klika miesięcy.

Autor: Admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>